Z boje se NIKDY! neutíká...

15. března 2016 v 18:17 | *M - Z*
"Tajemstvím úspěchu je věrnost cíli."
Víte, že se říká, že se nemá nikdy nic vzdávat. Po světě chodí miliony pesimistů, kteří hodí flintu do žita po jediném neúspěchu. Kteří se neumí radovat z maličkostí.
Vezmu to tekhle - člověk, ať jako dítě či adolescent, si stanoví určitý cíl (myslím tím člověka, kterému není lhostejné, zda život prožije, či přežije) a snaží se ho všemožně dosáhnout. U první pvelké překážky se "láme chléb" a dotyčný si pokládá otázku "stojí mi to vůbec za to?" Já jsem toho názoru, že když člověk něco opravdu chce, ale opravdu chce! tak proto udělá i nemožné. Dám malej příklad - před několika málo lety jsem se zamilovala do vrtulníků a letectví všeobecně. Bohužel můj plán končil ve chvíli, kdy mě lékařku na ULZ nepustila kvůli kortikoidům (mám handicap, který mě vyřazuje skoro ze všech povolání, kde jsou potřeba těžké fyzické testy či dokonalé zdraví). Bohužel, nedalo se dělat nic jiného, než se s tím smířit. Takže pilot prostě nikdy nebudu. Bohužel jsem se špatně narodila - myslím tím do špatné kůže - bohužel mě táhnou ta povolání, kde se něco děje a/nebo kde je technika. Všechno zkrachovalo, ale já nic nevzdávám. Nyní mám už xtý plán a xté povolání, které bych strašně ráda dělala. Má to co dočinění s cestováním - a nedělají se zde fyzické testy. Tak snad se zadaří už konečně.
Tím bych všem chtěla říct, ať zdravým či handicapovaným, že ne vždy je radno něco vzdávat. Když by se člověk lekl první překážky na cestě, kterou musíme zdolat, abychom dosáhli vytouženého cíle, nikdy by se nikam nepohnul. Člověk musí překonávat sám sebe, aby mohl dosáhnout toho, co chce. Velkým příkladem jsou sportovci, kteří jedou přes svoje síly a při dosažení úspěchu pláčou štěstím. To samé musíme dělat my, i když se to netýká sportu. Musíme vše vytrvale a vytrvale zkoušet, dokud se nám to nepodaří. Díky velké vůli, odhodlání a motivaci jde téměř vše.
A nezapoměňte - dokud se vaši kamarádi vašim snům a cíli smějí, tak je příliš malý. A nikdy by jsme si nestanovili cíl, pokud bychom neměli sílu k jeho zdolání. Toť k motivaci :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama