Seznámení s...

5. března 2016 v 19:49 | *M - Z*
Každý blog musí mít majitele. Není majitel, není blog. Tímto se Vám chci trošku představit, aby jste věděli, co za člověka tento blog spravuje :)
Už nějakou chvilku nepatřím mezi "náctileté", ale třicet mi ještě také není. Za celý svůj doposavadní život jsem si prošla mnoha nesnázemi, které se se mnou nesou dodnes, ale i šťastnými chvilkami, na které velice ráda vzpomínám. Jsem klasický blíženec - ráda bych dělala a uměla všechno, ale ve skutečnosti umím jen zlomek toho, co bych si příla. Což má za následek mou roztěkanost, nestálost a horlivost. Občas je těžké se mnou vyjít, těžké mě usměrnit a extra těžké mě přesvědčit. Přesvědčit například o důvěře. Lidé jsou totiž různí a jejich lidskost se projeví ve chvíli, kdy je člověk v nesnázích. Já se vlivem všech nehod, komplikací a smutných událostí přesvědčila o tom, že pomoc přichází VŽDY z nečekané strany - od lidí, do kterých by jste to vůbec neřekli. A proto si mou důvěru a otevřenost zaslouží pouze lidé, kteří za to stojí.
Už dlouho mám pocit, že jsem se měla narodit jako kluk. Nemyslím tím ohledně vztahů :D Ale ohledně koníčků. Miluju vrtulníky, ale vlastně i celkově letectví. Ale největší slabost mám pro vrtulníky LZS (Letecká záchranná služba). Další moje dlouhodobé zaměření bylo na koně. U koní jsem byla od svých patnácti let, ale bohužel vlivem úmrtí obou mých koní a úrazů jsem s koňmi po tolika letech skončila. Poslední úraz byl úraz páteře, a byl natolik vážný, že mi bylo doporučeno vzhledem k zachování celkové mobility mého těla, ukončit jezdecké aktivity u koní. Nesla jsem to docela špatně, ale smířila jsem se s tím.
Ovšem co je moje srdeční záliba, která mě osvobozuje, je cestování. Cestování vlakem. Opět jsem se přesvědčila, že co ze začátku odmítám nebo odsuzuji, budu mít po čase opravdu moc ráda. Pro mě bylo cestování vlakem nepředstavitelné - neuměla jsem se vyznat na nádraží, bála jsem se, že nastoupím do špatného vlaku. To je teď minulostí. Právě naopak, jízdu vlakem si užívám a autobusy omezuji na minimum.
Také bych měla napsat, že ve volných chvílích se věnuji četbě a vlastní literatuře. Není to pravidelně, pouze když mám čas a chuť. Četbu mám nejraději z období II. světové války, o kterou se také v úzké míře zajímám.
Další věc je, že studuji. Studuji školu bezpečnostně právní, která mě opravdu hodně baví - i když zkouškové období je mým velkým nepřítelem. Jednou bych chtěla pracovat u cizinecké policie nebo celníků. Ale v závěru si myslím, že mi bude jedno, jaký flek chytnu - hlavní je, že nějaký bude :D
Ale jsou i jiná povolání, kterým bych se vůbec nebránila. Bohžel, na většinu z nich bych musela mít školu - například zdravotnický záchranář, sestra v nemocnici...A na jiné potřebuji pouze kurz a jazyk - například průvodčí. Tím bych byla taky moc ráda. Ale kdo ví, v jaké práci nakonec skončím :)
To je o mne asi všechno, zase na sebe nesmím vyžvanit kde co :) Na závěr přidávám pár fotek toho, co je mému srdci nejblíže...

SuperCity Pendolino, bezesporu nejlepší dopravní prostředek v ČR


Vrtulník firmy Airbus Helicopters (Eurocopter) EC 135 T2


Rufus Buck - A1/1 Můj druhý kůň, který uhynul na těžkou koliku


Against The Wind - A 1/1 Osudový kůň, který uhynul na velmi vzácnou agresivní nemoc (mykóza vzdušných vaků)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Gil Gil | Web | 15. března 2016 v 21:02 | Reagovat

♥ Nádherní koníci! Nemůžu napsat "byli", protože věřím, že pořád jsou :)
A líbí se mi, jak jde s každým člověkem najít něco krásného společného, koně miluji, vlaky miluji - nejradši dlouhé cesty na druhý konec republiky, a mám zdravku, to je splněný sen :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama