Kariéra nebo rodina?

15. března 2016 v 19:04 | *M - Z*
Určitě se někomu stalo, že stál na pomezí rozhodnutí, čemu dá přednost. Kariéra? Rodina? Co když nepomůže ani hození mincí? Rozhodnutí je vždy těžké, ale člověk se rozhodnout prostě musí.


Mladý člověk, jako jsem já, musí řešit mnoho problémů a nesnází. Stojí na kraji mnoha rozhodování, až se mu z toho motá hlava a neví, kudy kam. Do toho ze všech stran slýcháte "najdi si už konečně pořádnou práci!", na čež mávnete rukou a v mysli se vám vybaví různé inzeráty, které hledají prodavačky, uklízečky nebo v lepším případě panáčky za přepážku. Otázka však je, co považujeme za kvalitní práci, a co za podřadnou práci. Co my mladí slýcháme z druhé strany je známá věta "a budete se brát a mít rodinu?" Tohle se týká těch, co mají svou drahou polovičku. Já jí nemám :D takže tohle zatím řešit nemusím. Bojím se dne, kdy tuhle větu uslyším taky a nedejbože u rodičů toho budoucího chlapce :D

Ale teď vážně - jsou lidi, kteří prostě nejsou rodině založeni a kteří netajou při pohledu na novorozené dítě v kočárku. Tím případem jsem já. I když je kolem mě už dost spolužaček, kteří mají nebo čekají dítě a jsou ve svazku manželském, se mnou to vůbec nic nedělá. Nemám potřebu mít dítě. Svatba je pro mne spíš zbytečná útrata peněz (když se jeden z páru rozhodne, že s tím druhým už nebude, nějaký papír nás stejně nezachrání) Mám ráda kočovný život, který spousta lidí nezkousne. Vyhovuje mi to tak. Při pomyšlení, že zůstanu doma s dítětem, mám na sobě studený pot. Hold jsem asi nevyzrálá. Pokud bych získala práci svých snů (raději psát nebudu, čím chci být - vždy, když jsem to řekla, na něčem to ztroskotalo), jsem ochotná být v té práci "od nevidím, do nevidím." V tom případě by šla prostě rodina na vedlejší kolej. Myslím tu "budoucí rodinu", pro mamku bych si čas našla vždycky. A pro toho budoucího přítele taky. Ideální by bylo, kdyby měl přítel stejné zaměstnání :D Moc fantazíruju, já vím :)

Zamyšlení - Když jsem se nad tím trošku zamyslela - při rozhodnutí bych se naklonila ke kariéře. Jsou dva důvody: První je, že po případném budoucím mateřství se žena vrací na místo, které opustila - takže by v omezené míře pokračovala v tom, co má ráda. A druhý důvod je pro psychiku snad nejdůležitější. Jak se říká: Lepší je něco zkusit a neuspět, než se celý život užírat tím, že nám to klidně mohlo vyjít. A proto vždy chodím cestou největšího odporu - vždycky nejdřív zkusím to těžší a zjistím, že buď na to nemám nebo tu práci ani dělat nemůžu, ale potom se neužírám tím, že jsem to nezkusila. Prostě pokračuju dál.

Každý je hold jinak založený. Akorát mě mrzí, že ty "kariéristy" nikdo nechápe. Nikdo nechápe, že každý má svobodnou volbu, nikdo nikomu nesmí nařizovat, že bude dělat tohle a támhleto. Mnoho žen i mužů nechápou páry, či ženy, kteří nechtějí mít dítě. Ať z důvodu kariéry, z důvodu zdravotního či z důvodu "špatné doby" (těm se ani moc nedivím)

Tímhle asi končím. Vždycky budu "ta jiná", naštěstí ale nejsem jediná. Je možný, že ještě "dozraju", ale nepočítala bych s tím. Proto chci vyřídit všem, kteří mají stejný názor jako já: Nedejte se, je to váš život! A ne, nejsme divní.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Gil Gil | Web | 15. března 2016 v 21:17 | Reagovat

Každý má svobodnou volbu! Přesně :)) Hezký článek.
Myslím, že na světě je tolik miliard lidí, že snad ani nejde být "jiná", nebo dokonce "divná", vždycky někde existuje podobný člověk :)) Bezdětných znám! Z důvodů kariéry (tetička kamaráda, právnička, úžasná osoba!), z důvodů duchovních (Gil), a pak lidi ze spousty jiných.
Někdo si přeje děti a nikdo si nemůže dovolit mu do toho mluvit. Někdo je zase nemá a taktéž, kdo by ho mohl soudit a proč :) Každý člověk žije podle svého cítění, nejlépe jak umí :)

2 crazyjull crazyjull | Web | 20. března 2016 v 16:02 | Reagovat

Já nad tímto ještě moc nepřemýšlela, přece jen mi je 15 a tak na to mám ještě nějaký ten čas. :D Být mi ale o 10-15 let více, nevím mezi čím bych se tedy rozhodla. :D
-CrazyJull

3 Hann❤ Hann❤ | Web | 2. dubna 2016 v 8:59 | Reagovat

Víš co, někteří si přejí mít rodinu brzo a kariéru potom. Myslím si, že je to na každém, jak se rozhodne. Ovšem je rozumnější po dokončení škol se nechat zaměstnat, zlepšovat se a až budu mít pevnou pozici a mít se kam vrátit bych teda šla do rodiny. Ovšem na druhou stranu se říká práce počká rodina je důležitější. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama